BATI MÜZİĞİ

PİYANO: Piyano eğitimi Klasik ve Jazz olmak üzere iki kategoride usta müzisyenlerimiz tarafından verilir.

GİTAR: Gitar derslerimiz özel sınıflarda yeni başlayanlar veya ileri düzeyde olanlar için Klasik, Flamenko, ve Elektrik gitar (Jazz, Funk, Pop, Rock) olmak üzere ayrı ayrı verilir.

BAS GİTAR: Jazzdan pop tarzına kadar tüm müzik dallarının ve orkestraların olmazsa olmazı olan bas gitar dersleri bu bağlamda geniş kapsamlı olarak verilmektedir.

SOLFEJ: Temel müzik bilgisi edinilmesi açısından zorunlu olan bu dersimiz, enstrüman eğitimini de kolaylaştırmaktadır.

ARMONİ: Müziğin temeli olan armoni, özellikle profesyonel düşünenlere büyük ufuklar açacaktır. Jazz armonisi de ayrı bir ders olarak işlenmektedir.

KEMAN: Hem Türk müziği, hem de batı müziğinde önemli bir yere sahip olan bu enstrümanın tüm özelliklerini keşfettiğinizde bedeninizle ve ruhunuzla birleştiğini hissedeceksiniz.

SAKSAFON: Saksafon derslerimizde Jazz müziğin vazgeçilmez bu enstrümanın eğitimiyle birlikte repertuar bilgisi de hedeflenmiştir.

TROMBON: Kalın ve güçlü sesiyle üflemeli sazlar arasında farklı bir yeri olan bu enstrüman eğitimi uzman müzik eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

DAVUL: Ses bilgisiyle birlikte ritim duygusunu da ön plana çıkaran bu enstrüman eğitiminde aynı zamanda vücudun kendi içinde koordineli çalışması becerisi de kazanılmaktadır.

FLÜT: Sihirli bir sese sahip olan bu üflemeli enstrümanın eğitiminde klasik batı müziğinin temel arşivleri de kullanılmaktadır.

ŞAN: Nefesin, diyaframın ve sesin birbirleriyle olan ilişkisi ve doğru kullanımı usta eğitmenlerimiz tarafından en iyi şekilde verilmektedir.

VİYOLONSEL: Yaylı grubunun bu dev üyesinin tüm inceliklerini uzman müzisyenlerimizden öğrenebilirsiniz.

KONTRBAS: Klasik ve jazz müziğin bu gözde enstrümanı her zaman orkestrayı taşıyan özelliğiyle dikkatleri çeker.

ENSEMBLE: Tüm sazların birbiriyle uyumunu, birbirini dinlemeyi, nota okumayı hızlandırmayı sağlayan ve öğreten özel bir derstir. Özel çalışma odamız sayesinde bu derste bir grup elemanı olmanın farkına varacaksınız.

DİNLEME ANALİZİ: Herhangi bir tarzla ilgili önemli bir parçayı grup olarak dinleyerek, o tarzın her türlü analizini öğreten ve müzisyen olmayanların da katılabilecekleri son derece enteresan bir derstir.

IMPROVISATION: Doğaçlama tekniklerini, formlarını, blues formlarını ve kurallarını geliştirmek için mutlaka bu derslere katılmanızı öneririz. Bu ders ensemble çalışmalarıyla da öğrenciyi çok daha iyi duruma getirmektedir.

 

TÜRK HALK MÜZİĞİ

THM REPERTUVAR: Türk Halk Müziğini doğru kaynaklardan bilgilenerek icra etmek istiyorsanız usta hocalarımızla doğru adrestesiniz.

BAĞLAMA: Bu program sadece enstrüman eğitimiyle sınırlı kalmayıp bunun yanı sıra halk müziğin temel yapısı ve sahne eğitimini de içermektedir.

 

TÜRK SANAT MÜZİĞİ

TSM REPERTUVAR: Türk Sanat Müziğine gönül verenler bu dalda duayen eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimle geniş bir repertuara sahip olacaklar.

KANUN: Türk müziğinin en önemli bu enstrümanını kullanmayı, ayrıntılarıyla birlikte notalara hakim olmayı da ülkemizin en saygın kanun üstatlarından öğreneceksiniz.

NEY: Özellikle tasavvuf müziğinin en belirgin aleti olan ney'in huzur veren tınılarını, neyleriyle müziğimizi tüm dünyaya tanıtan ünlü isimlerden öğrenmeye ne dersiniz?

KEMANE: Menşei Orta Asya'ya dayanan bu Türk sazının özelliklerini öğrenerek kendinizi farklı müzik çizgisine şimdiden hazırlayacaksınız.

THM SOLFEJ: Temel müzik bilgisi edinilmesi açısından zorunlu olan bu dersimiz, enstrüman eğitimini de kolaylaştırmaktadır.

UD: Bu programımızda, Türk müziğinin genel yapısını kapsayan temel eğitimle birlikte enstrüman eğitimi de paralel olarak verilmektedir.

CÜMBÜŞ: ince sazın en güzel enstrümanı usta eğitmenlerimiz tarafından verilen eğitimle sizin elinizden de güzel seslere eşlik edecek.

 

KONSERVATUVARA HAZIRLIK SINIFI
Konservatuar giriş sınavlarına uzman kadromuzla hazırlanarak şansınızı en üst düzeyde arttırabilirsiniz.


SÜRE

Haftada 1 gün 2 saat 

Enstrüman: Haftada 2 saat x 16 hafta = 32 saat